ketvirtadienis, gruodžio 20

Iš tikrųjų tai nebūna. Bet buvo.
Būna dienų, kai eini siauru takučiu koja už kojos, nes niekas neliepė skubėti ir jautiesi kažkaip... aukščiau. Ir ne dėl to, kad kelias apverstas sniegu.
 Kai gali sulaukti kitos žalios šviesos, nes tavęs pačio niekas nelaukia. Nelaukia ne tik dabar, bet visada. Ir nežinai, ar akys ašaroja nuo vėjo, pučiančio tau į akis, o gal dėl vėjo tavo širdyje, kad ir kaip kvailai tai skambėtų. Bet gi vis tiek šypsaisi. Kai nežinai, ar širdis daužos nuo to, kad vos nepaslydai ant slidaus kelio ar dėl to, kad viskas taip nestabilu apskritai. Kai nežinai, ar skruostai rausta nuo šalčio, ar iš gėdos, kurios, rodos, ir nejauti. Būna, kai nežinai, ar jauti kalėdas, o gal jauti, kad kiti jas jaučia ir tai tave džiugina labiau, nei kalėdinės giesmės ir kisielius. Tada išgirsti kalėdinius varpelius savo kuprinėje, nors jų ten jau senokai nėra...

Būna dienų, kai eini ir jauti norą tiesiog sustoti, prigulti ant sniego ir užrašyti viską, ką galvoji, pusnyje.
O kartais supranti, kad gyvenimas nebus visiškai pilnas, jei neišsimiegosi toje prirašynėtoje pusnyje. O gal kitoje... Kada nors. Po to, kai viena pereisiu visą tamsų mišką. Išlysiu iš šviesos rato virš gatvės šviestuvo ir pamatysiu, tiksliau, pajausiu tikrą pasaulį, slypintį tamsoje. O tada eisiu tol, kol pradėsiu matyti, girdėti, jausti, suprasti. Po to krisiu į pusnį ir užmigsiu... Kada nors.

Kuo labiau rūpi, tuo lengviau paleisti. Girdėdavau šią "gilią" frazę filmuose ir netikėjau. Bet dabar tikiu. Ir aš ėjau ir šypsojausi, nes žinojau, kad tam kitam dabar gerai. Geriau. Šilčiau. Ir, kad jau nedaug trūksta iki to, kad galų gale pasileisčiau.
3 komentarai:

 1. nekenčiu kisieliaus. Jis kaip skrėplių viralas šlykščiai slysdamas per gerklę.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš galvojau visiškai tą patį iki šių metų. Visiškai. Bet kai karštas, jis visai nieko.
   Tik aš gėriau šaltą... Buvo keista, lyg per prievartą bandžiau sau sugirdyt tą kalėdų dvasią:D

   Panaikinti
  2. Aš niekada neįkūnyjau Kalėdų Dvasios į kisielių. Greičiau įkūnyčiau į geltoną sniegą nei į kisielių..... :DD

   Panaikinti